Mlodzi Dla Gliwic

Mieszko Adamkiewicz

 REKLAMA
Wienber

Licznik wizyt: 1
Data: 15-06-2021

aktualności

DNI GLIWIC - po raz pierwszy, mamy w tym swój udział.
null Dni, których jeszcze nie znamy?

Na to wygląda, bowiem w tym roku po raz pierwszy odbędzie się impreza pod nazwą „Dni Gliwic”. Złożą się na nie w zasadzie dwa wydarzenia, które odbędą się 26 i 27 czerwca. Najpierw czeka nas Piknik Rodzinny, który w sobotę odbędzie się na Kąpielisku Leśnym, a już w niedzielę „świętojańska zabawa” podczas Gliwickiego Pikniku Świętojańskiego na placu Krakowskim. Weekend będzie zatem piknikowy, ale, przyznać trzeba, niezwykle atrakcyjny.

Dni Gliwic zorganizowane zostaną z inicjatywy radnego Mieszka Adamkiewicza. Jego zdaniem, tradycyjna coroczna impreza świętojańska, wzbogacona o inne imprezy towarzyszące może być znakomitą okazją do fetowania dni miasta i dumy z tego, że jesteśmy gliwiczanami. Swoje „dni” mają dziesiątki innych miast. Gliwice jak dotąd nie miały.
Mieszko Adamkiewicz jest honorowym członkiem Stowarzyszenia Muzycznego RYTM, którego działalności sprzyja od początku powstania idei koncertów promocyjnych. Nic dziwnego zatem, że właśnie RYTM będzie jednym z głównych bohaterów soboty na Kąpielisku Leśnym. Rodzinna impreza, która przy okazji pozwoli nam bliżej poznać rodzimych artystów, być może u progu ich sukcesów? Tak, to doskonały pomysł! Warto dodać, że to będzie pierwszy Koncert Konkursowy pod gołym niebem.

Oto szczegółowy program Dni Gliwic:
DZIEŃ PIERWSZY – PIKNIK RODZINNY sobota, 26.06., Kąpielisko Leśne
- godz. 15 – Koncert Konkursowy (pod gołym niebem) - występy artystów w ramach kolejnej edycji Festiwalu RYTM GLIWICE 2010. Wszyscy występujący podczas sobotniego Koncertu (eliminacji do Wielkiego Finału Festiwalu RYTM GLIWICE, 15 października w GTM otrzymają CERTYFIKATY UMIEJĘTNOŚCI WOKALNYCH - PODSTAWOWE, a laureaci Koncertu Konkursowego CERTFIKATY SREBRNE. CERTYFIKATY ZŁOTE otrzymają laureaci Wielkiego Finału.
- ok. godz. 18 - jako suport zespołu UNIVERSE wystąpi laureatka ubiegłorocznej edycji Festiwalu - JUSTYNA OKRENT.
- ok godz. 18.30 - gwiazda wieczoru – zespół UNIVERS. Lider zespołu HENRYK CZICH objął patronatem artystycznym Festiwal RYTM GLIWICE.
- od godz. 13 odbywać się będzie sportowa spartakiada rodzinna.
DZIEŃ DRUGI – GLIWICKI PIKNIK ŚWIĘTOJAŃSKI niedziela 27.06., Plac Krakowski
Zabawa potrwa od 15 do 23.30. Oprócz próby bicia Rekordu Guinnesa (czytaj na str. ) i otwartego dla wszystkich pań „Konkursu Mokrego Giezła”, czeka widzów spora porcja muzyki w najlepszym wykonaniu. Wystąpią Żuki, Łzy i De Mono!
To lato zaczyna się rozrywkowo. Bawmy się wspólnie podczas pierwszej edycji Dni Gliwic!

artykuł ze strony www.gliwicka.pl
MDG 2010-06-24 ola
© Copyright 2oo6 MDG · Młodzi Dla Gliwic · Desing ENDRJU&ZBYCH [a]